Soru ve isteklerinizi en hızlı bir şekilde cevaplayacak ekimiz taleplerinizi beklemektedir.

0216 589 93 33  

İstanbul Temizlik

Temizlikçi Kadın istanbul

İstanbul Daire Temizlik Şirketleri

İstanbul Eşyalı Ev Temizliği

İstanbul Endüstriyel Temizlik

İstanbul Koltuk Yıkama Şirketleri

Maltepe Koltuk Temizleme Şirketleri

Küçükyalı Halı Yıkama Fabrikası

Maltepe Halı Yıkama Yerleri

İstanbul Halı Yıkama Firmaları

Maltepe Ev Temizlik Firmaları

Kadıköy Ev Temizlik Şirketleri

Cam ve Dış Cephe Temizliği

İstanbul Gündelikçi Temizlik

Fabrika Temizliği Şirketleri

Zemin Temizliği Firmaları

Hastane Temizliği Şirketleri

Okul, Dersane Temizliği

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Daire Temizliği

İstanbul İlaçlama Şirketleri

İstanbul Plaza Temizliği

İstanbul Villa Temizliği

İstanbul Gemi, Yat Temizliği

İstanbul İşyeri Temizliği

Cami, İbadethane Temizliği

İstanbul Temizlik Şirketleri

İstanbul Temizlik Firmaları

İstanbul Temizlik Hizmetleri

İstanbul temizlik işi şirketleri


Müşteri hizmetleri departmanımıza online olunan her an bağlanabilir ve tüm sorularınızı iletebilirsiniz.Sizlere en kaliteli hizmeti sunmak görevimizdir.

araplarda temizlik anlayışı

 

   
  Araplarda Temizlik Anlayışı    
    Araplar büyük bir nufus olması nedeniyle temizlik, kültür, yaşam şekli olarak çok genellenemese bile ortak dil ve din birlikteliği ile pek çok özellikleri aynıdır.

Araplarda temizlik ve hijyen eksikliği en çok hissedilen unsurlardan biridir. Buna üstlük birde cografi olarak sıcak iklim birçok sorunuda beraberinde getirmektedir.

Önceleri uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu valilik sistemiyle yönetilen bu bölge sonraları Amerika Rusya İngiltere Soğuk savaş döneminde bu ülkelerin çekişme bölgesi haline gelmişti. 1991 de Rusyada olagelen değişiklikler kısmen bu çekişmeyi azaltsada İran 'ında etkisini artırmasıyla bir petrol kavgası devam etmektedir.

Araplar geçmişte çöl hayatı ve bedevi çadırı yaşamı ile temizlikten uzak kalmıştır. İslamiyet bazı kurallar zinciri ile arapların üzerinde temizlik olgusunu yerleştirmeye çalışmışsada hijyen kavramı henüz yerleşmemiştir.

Araplarda en büyük sorun kendilerini ön koşullandırma ile kendi doğruları arasına sıkıştırarak yeniliklere açık olamama kendi sıkıntılarının kendi hareketlerinden doğmuş olabileceğini kavrayamamalarındandır.

Halife Ömer İskenderiye kitaplıklarındaki 500000 baş yapıt kitapları ( Bunların içinde temizlik, hastalık bilimi, hijyen üzerine kitaplarda dahil) mısır hamamlarında yakmıştır.

Üstelik şimdi Osmanlı'dan önce matematik, fizik, kimya v.b. bilimlerde çok ileri olduklarını ve şimdi geri kalmışlıklarını Osmanlıya bağlı sanacak kadarda kendilerini koşullandırmışlardır. Bu bir örnekle:

Necip Fazıl'a bir arap yaklaşarak fransızca şöyle der;
-Sizin atalarınız benim atalarımı yıllarca sömürdü mü?
Necip Fazıl cevap verir;
-Eğer sömürseydi bu soruyu bana şimdi türkçe sorardın. der

Şimdi yenilerde artık Katar, Tunus, Cezayir v.b. birkaç bölgede temizlikte ileri adımlar atılsada henüz yolun çok başındadırlar.
       

İstanbul Temizlik Temizlikçi Kadın istanbul İstanbul Daire Temizlik Şirketleri İstanbul Eşyalı Ev Temizliği İstanbul Endüstriyel Temizlik İstanbul Koltuk Yıkama Şirketleri Maltepe Koltuk Temizleme Şirketleri Küçükyalı Halı Yıkama Fabrikası Maltepe Halı Yıkama Yerleri İstanbul Halı Yıkama Firmaları Maltepe Ev Temizlik Firmaları Kadıköy Ev Temizlik Şirketleri Cam ve Dış Cephe Temizliği İstanbul Gündelikçi Temizlik Fabrika Temizliği Şirketleri Zemin Temizliği Firmaları Hastane Temizliği Şirketleri Okul, Dersane Temizliği İnşaat Sonrası Temizlik İnşaat Sonrası Daire Temizliği İstanbul İlaçlama Şirketleri İstanbul Plaza Temizliği İstanbul Villa Temizliği İstanbul Gemi, Yat Temizliği İstanbul İşyeri Temizliği Cami, İbadethane Temizliği İstanbul Temizlik Şirketleri İstanbul Temizlik Firmaları İstanbul Temizlik Hizmetleri İstanbul temizlik işi şirketleri