Soru ve isteklerinizi en hızlı bir şekilde cevaplayacak ekimiz taleplerinizi beklemektedir.

0216 589 93 33  

İstanbul Temizlik

Temizlikçi Kadın istanbul

İstanbul Daire Temizlik Şirketleri

İstanbul Eşyalı Ev Temizliği

İstanbul Endüstriyel Temizlik

İstanbul Koltuk Yıkama Şirketleri

Maltepe Koltuk Temizleme Şirketleri

Küçükyalı Halı Yıkama Fabrikası

Maltepe Halı Yıkama Yerleri

İstanbul Halı Yıkama Firmaları

Maltepe Ev Temizlik Firmaları

Kadıköy Ev Temizlik Şirketleri

Cam ve Dış Cephe Temizliği

İstanbul Gündelikçi Temizlik

Fabrika Temizliği Şirketleri

Zemin Temizliği Firmaları

Hastane Temizliği Şirketleri

Okul, Dersane Temizliği

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Daire Temizliği

İstanbul İlaçlama Şirketleri

İstanbul Plaza Temizliği

İstanbul Villa Temizliği

İstanbul Gemi, Yat Temizliği

İstanbul İşyeri Temizliği

Cami, İbadethane Temizliği

İstanbul Temizlik Şirketleri

İstanbul Temizlik Firmaları

İstanbul Temizlik Hizmetleri

İstanbul temizlik işi şirketleri


Müşteri hizmetleri departmanımıza online olunan her an bağlanabilir ve tüm sorularınızı iletebilirsiniz.Sizlere en kaliteli hizmeti sunmak görevimizdir.

romalılar döneminde temizlik

 

   
  Romalılar ( MÖ 100 - MS 1453) Döneminde Temizlik    
    Romalılar MÖ. 9. Yüzyıldan başlayarak MÖ 1. Yüzyıla kadar monarşi olarak yönetilmiştir. MS 1. yüzyıldan sonra Roma senatosu kurularak Oligarşiye geçmiş Roma İmparatorluğu olarak devam etmiştir. Roma İmparatorluğu sınırlarının büyüklüğü ve kavim göçleri nedeniyle Doğu Batı olarak MS: 365 li yıllarda ikiye ayrıldı. Yüzyıl sonra Batı Roma Kavimler çatışması nedeniyle bitti. Doğu Roma İmparatorluğuda Bizans Adı altında Fatih'in İstanbul'u alışına kadar devam etti.

Tarihte ilk temiz su ve kirli lağım kanallara sahip yerleşik site hayatı yaşayan medeniyet Roma 'lılardır. Eski Roma şehirlerinin hepsi genelde su havzalarında yer alır. Su kanalları açılarak bunlar üzerine Romalı Hamamları yapılırdı. İlk Hamam Kültürü Romalılarda gelişmiştir..

Eski Romalı Hamamları temizlik için yapılsada Kadın Erkek aynı yerde yıkanması Eşcinselliğin Serbest olması nedeniyle Cinsel Tatmin Kullanım Merkezleri haline gelmişlerdir. Sonradan Eğlence merkezleri haline gelmesi üzerine Kadın Erkek Yıkama yerleri ayrılarak temizlik amaçlı kullanılması sağlanmıştır. Kölelerde aynı yerde yıkanırdı ancak ayrı kapılardan girerlerdi. Eski Roma Hamamları alttan fırın tarafından ısıtılırdı. Romna hamamları içinde Kütüphane ve spor salonları bulunan kompleks yapılardı.

İlk Tuvalet deliği Romalılar zamanında kullanılmıştır. Eski Roma Yerleşkeleri içinde Ortak şehir tuvaletleride vardı. Kadın erkek ayırt edilmeden girilirdi. Üstelik arada pano yoktu. Tuvaletlerin önünde kanalda su akar kanalın içinde ucuna sünger yerleştirilmiş sopalar olurdu. Tuvaletini bitiren bu sopaları suya tutarak gerisini temizlerdi.

Her evde tuvalet yoktu. Şehir zenginleri ve asillerin evlerinde dış bölmelerde tuvalet olurdu. Ancak bunlar kanalizasyona bağlıdeğildiler. Bazı tuvaletler evin önündeki bir kanala akardı. Gün doğmadan bir grup şehir görevlisi bunları boşaltır temizlerdi.

Romalılar dönemi ilk Temizlik kanal teşkilatlarını kurmaları nedeniyle önemli olup Osmanlı Hamamlarının temelini teşkil eder.
       

İstanbul Temizlik Temizlikçi Kadın istanbul İstanbul Daire Temizlik Şirketleri İstanbul Eşyalı Ev Temizliği İstanbul Endüstriyel Temizlik İstanbul Koltuk Yıkama Şirketleri Maltepe Koltuk Temizleme Şirketleri Küçükyalı Halı Yıkama Fabrikası Maltepe Halı Yıkama Yerleri İstanbul Halı Yıkama Firmaları Maltepe Ev Temizlik Firmaları Kadıköy Ev Temizlik Şirketleri Cam ve Dış Cephe Temizliği İstanbul Gündelikçi Temizlik Fabrika Temizliği Şirketleri Zemin Temizliği Firmaları Hastane Temizliği Şirketleri Okul, Dersane Temizliği İnşaat Sonrası Temizlik İnşaat Sonrası Daire Temizliği İstanbul İlaçlama Şirketleri İstanbul Plaza Temizliği İstanbul Villa Temizliği İstanbul Gemi, Yat Temizliği İstanbul İşyeri Temizliği Cami, İbadethane Temizliği İstanbul Temizlik Şirketleri İstanbul Temizlik Firmaları İstanbul Temizlik Hizmetleri İstanbul temizlik işi şirketleri