Soru ve isteklerinizi en hızlı bir şekilde cevaplayacak ekimiz taleplerinizi beklemektedir.

0216 589 93 33  

İstanbul Temizlik

Temizlikçi Kadın istanbul

İstanbul Daire Temizlik Şirketleri

İstanbul Eşyalı Ev Temizliği

İstanbul Endüstriyel Temizlik

İstanbul Koltuk Yıkama Şirketleri

Maltepe Koltuk Temizleme Şirketleri

Küçükyalı Halı Yıkama Fabrikası

Maltepe Halı Yıkama Yerleri

İstanbul Halı Yıkama Firmaları

Maltepe Ev Temizlik Firmaları

Kadıköy Ev Temizlik Şirketleri

Cam ve Dış Cephe Temizliği

İstanbul Gündelikçi Temizlik

Fabrika Temizliği Şirketleri

Zemin Temizliği Firmaları

Hastane Temizliği Şirketleri

Okul, Dersane Temizliği

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Daire Temizliği

İstanbul İlaçlama Şirketleri

İstanbul Plaza Temizliği

İstanbul Villa Temizliği

İstanbul Gemi, Yat Temizliği

İstanbul İşyeri Temizliği

Cami, İbadethane Temizliği

İstanbul Temizlik Şirketleri

İstanbul Temizlik Firmaları

İstanbul Temizlik Hizmetleri

İstanbul temizlik işi şirketleri


Müşteri hizmetleri departmanımıza online olunan her an bağlanabilir ve tüm sorularınızı iletebilirsiniz.Sizlere en kaliteli hizmeti sunmak görevimizdir.

halı bakım klavuzu

Halı Bakım Klavuzu

1. Ne ile karşı karşıya olduğunuzu anlamak

Halınızı farklı şekilde etkileyen farklı türdeki kirlerden haberdar olmak çok önemlidir. Kuru kirler halı havını yıpratırlar. Ancak, düzenli vakumlama ile temizliği çok kolaydır. Yağ, gres, sakız ve reçine gibi yağlı kirler diğer türlerdeki kirleri halıya yapıştırıcı etki yapar. Sonuç, soluk gri ve ya kahverengi ton almış halıdır. Yağlı kirler, halının kötü görünümünün ana nedenidir ve halıya yapıştıkları için temizlenmesi çok zordur.


2. Detaylı bir bakım programının hazırlanması

a. Önleyici (Koruyucu) bakım
b. Rutin bakım
c. Genel bakım (Derinlemesine temizlik)
a. Önleyici bakım


Mekana kirin girmesini önlemek hem daha kolay hem de halının temizlenmesine göre daha hesaplıdır. Alınması gereken önlemler:
• Park, yürüme alanları gibi dış mekanlar temiz tutulmalıdır. Kışın oluşan kar ve buzlar, kimyasal madde ve tuzlama uygulamadan temizlenmelidir.
• Giriş paspasları, ızgaralar ve değiştirilebilir halılar kullanılmalıdır. Bu alanlar günlük olarak vakumlanmalı, daha sık temizlenmeli ve daha sık değiştirilmelidir.
• Ofis alanlarının korunması için döner sandalye altlığı kullanılmalıdır.
• Yemek, içmek ve sigara için farklı alanlar tahsis edilmelidir.
• Havalandırma sistemi filtreleri düzenli bir sekilde temizlenmeli ve ya değiştirilmelidir.


b. Rutin bakım
Düzenli ve programlı bir bakım planı kirlenmenin artarak halıyı yıpratmasını önler. Yenileyici bakım halının yeni görünümünü sağlaması için çok geç kalınmış bir çözüm olacaktır. Bu durumlarda halının premature değişimi kaçınılmaz olacak ve maliyetleri artıracaktır. Bu nedenle düzenli vakumlama çok önemli bir işleve sahiptir.

Vakumlama:
Başarılı bir bakım programının en önemli iki unsuru, doğru vakumlama aralığının bilinmesi ve dogru ekipmanın kullanılmasıdır.

Tavsiye edilen vakumlama aralığı:
-- Orta – yüksek trafiğe maruz kalan alanlar günlük olarak vakumlanmalıdır. Bu mekanlar, giriş, asansör, lobi, resepsiyon, yoğun koridor, kafeterya, içecek nın bulunduğu ve çalışanların buluştuğu alanlardır.
-- Hafif trafiğe maruz kalan, çalişma ofisi, konferans salonu gibi alanların haftada iki üç defa vakumlanması yeterlidir.


Doğru vakumlama ekipmanı:
-- Orta – yüksek trafiğe maruz kalan mekanlar en iyi çift motorlu vakum ile temizlenirler. Bu motorlar döverek kiri gevşetir ve sonrasında emerler.
-- Hafif trafiğe maruz kalan alanlar tek motorlu, orta güçte ve kolay manevra yapabilen vakumlarla temizlenebilir.
-- İnce detay vakumları sadece oda köşesi gibi alanlar için tavsiye edilir.
-- halı süpürgeleri büyük kir partiküllerini hızla temizlemek için kullanılabilir. Ancak hiçbir zaman düzenli vakumlamanın yerini almamalıdır.


c. Genel bakım (Derinlemesine Temizlik)
Birçok derinlemesine temizlik metodu mevcuttur. halınıza, trafik seviyesine en uygun ve verimli temizlik imkanı sağlayan metod seçilmelidir. Bazı yöntemlerde kullanılan detarjanların yeniden kirlenmeye yol açabileceği unutulmamalıdır. Bu durum detarjanın halı havından tam olarak çıkmadığı durumlarda geçerlidir. Kullanılan metotlar aşağıda sıralanmıştır:

Sıcak su püskürtme-emme
Sıcak su ve deterjan basınç altında halı havına püskürtülür. Sonrasında su, deterjan ve gevşemiş kir güçlü bir vakumla emilir. Bu metot çok kullanılan bir metot olup, halının verimli bir şekilde derinlemesine temizliğini sağlar. Bununla birlikte, halıda kalan herhangi bir deterjan artığı kir toplayıp halının soluk ve kirli görünmesine yol açabilir.

Kuru temizleme tozu ile temizlik
Kirleri çekmesi ve yağlari emmesi amacı ile halıya kuru toz bileşiği serpilir. Mekanik döner bir fırça yardımıyla kir halıdan sökülür ve sonrasında vakumlanır. Düşük miktarda nem kullanılıdığı için, kuruma süresi oldukça kısadır. Bununla birlikte toz düzensiz olarak serpildiğinde halının bazı bölümleri daha temiz görünebilir.

Köpük şampuanlama
Hava basıncı ve zorlama kuru köpük yaratır. Silindirik döner bir fırça halı havını tarayarak bu köpüğü yayar. Düşük miktarda nem kullanıldığı için, kuruma süresi oldukça kısadır. halıda kalan herhangi bir deterjan artığı kir toplayıp halının soluk ve kirli görünmesine yol açabilir.

Döner şampuanlama
Deterjan ve su solüsyonu bir fırça yardımıyla halıya uygulanır. Bir döner fırça yardımıyla solüsyon halıya yedirilerek kirlerin gevşeyip çözülmesi sağlanır. Döner şampuanlama genellikle sıcak su püskürtme ve emme metodu ile birlikte kullanılır. Döner fırça kuru kaldığında halı yüzeyine zarar verebilir.

Pad ile temizlik
Deterjan ve su solüsyonu halıya püskürtülür. Sonrasında döner ve emici bir pad halı havına basinç yapar. Değişimli olarak emici pad detarjan solüsyonuna batırılır ve zemine tatbik edilir. Döner pad temizlik esnasında kurursa halı yüzeyi zarar görebilir. halıda kalan deterjan artıkları da halının kirlenmesine neden olabilir.

maltepe,kartal,pendik,küçükyalı,kadıköy,üsküdar,ataşehir,ünalan,göztepe,bostancı,merdivenköy,içerenköy,halı yıkama servisimiz vardır.

 

       

İstanbul Temizlik Temizlikçi Kadın istanbul İstanbul Daire Temizlik Şirketleri İstanbul Eşyalı Ev Temizliği İstanbul Endüstriyel Temizlik İstanbul Koltuk Yıkama Şirketleri Maltepe Koltuk Temizleme Şirketleri Küçükyalı Halı Yıkama Fabrikası Maltepe Halı Yıkama Yerleri İstanbul Halı Yıkama Firmaları Maltepe Ev Temizlik Firmaları Kadıköy Ev Temizlik Şirketleri Cam ve Dış Cephe Temizliği İstanbul Gündelikçi Temizlik Fabrika Temizliği Şirketleri Zemin Temizliği Firmaları Hastane Temizliği Şirketleri Okul, Dersane Temizliği İnşaat Sonrası Temizlik İnşaat Sonrası Daire Temizliği İstanbul İlaçlama Şirketleri İstanbul Plaza Temizliği İstanbul Villa Temizliği İstanbul Gemi, Yat Temizliği İstanbul İşyeri Temizliği Cami, İbadethane Temizliği İstanbul Temizlik Şirketleri İstanbul Temizlik Firmaları İstanbul Temizlik Hizmetleri İstanbul temizlik işi şirketleri